Будинок творчості письменників «Ірпінь»

Поділитися

На початку ХХ століття київський дріжджовий магнат Іван Чоколов будує у мальовничій зеленій місцині, неподалік від широководної річки Ірпінь, невелику дачу. Казковий на вигляд будиночок стає таємним любовним гніздечком для олігарха та його коханки – молодої балерини. Жінка живе у будинку серед багатолітніх дубів та сосен з надією, що одного дня Чоколов приїде зі столиці і покличе її заміж. Не судилося. Балерина дізналася, що коханий одружений і в розпачі повісилася на горищі. Кажуть, що від тієї пори в будинку на пагорбі живе її привид. Інколи він з’являється в парадній залі і сідає у крісло біля каміна в очікуванні коханого…

У 1935 році поет Іван Гончаренко запропонував створити на базі колишньої дачі київського дріжджового магната Івана Чоколова Будинок творчості письменників.
На той час дача Чоколова, а тепер корпус №1, уже обросла невеличкими скромнішими будиночками. Першими новосельцями Ірпінського будинку творчості були колеги і друзі працівника газети “Колгоспне поле” Михайла Морозова, який уже давно жив з сім’єю в одному з будинків, – Андрій Малишко, Юрій Гундич, Анатолій Шиян, Леонід Смілянський та інші.
Невдовзі будинок творчості в Ірпені став для письменників України своєрідною творчою Меккою. За період його існування тут побували майже всі відомі письменники, представники багатьох літературних поколінь.

Адреса: вул. Стельмаха, 20

З використанніям матеріалів веб-сайту www.irpin.ua