Поділитися

За останні роки йога стала популярною і серед жителів Ірпеня. Парки та набережна – це чудове місце для проведення занять. Займатися фізичними вправами та духовними практиками можна в одній з місцевих студій чи у приватного тренера. Духовна практика може вплинути на успіх в житті та бізнесі. Про це розповіла в бліц-інтерв’ю для Інформаційного сайту «ІРПІНЬ – МІСТО ДЛЯ ЖИТТЯ» інструктор з йоги.

Тож, давайте знайомитися …


Ірина Пархомчук – тренер з хатха-йоги в студіях Ірпеня та реабілітаційному центрі Києва. Має за плечима 8 років власної практики, та більше 200 викладацьких годин, психолог за першою освітою, має ступінь МВА, та сертифікацію “професійного коуча”.

Що таке йога і навіщо вона потрібна в сучасному світі?

Йога в своїй основі – це стародавня система знань (перші згадки датуються II-IV ст. до н.е.), вона охоплює духовні, ментальні, фізичні та психічні практики, що спрямовані на усвідомлене самовдосконалення людини. Філософія йоги включена до спиского всесвітнього надбання ЮНЕСКО.


Сучасній людині система йоги дає можливість максимально розкрити та реалізувати свою сутність, при цьому зробити це гармонійно по відношенню до себе та навколишнього світу. 

Усвідомлювати свої справжні бажання та потреби, спиратись на внутрішній голос, замість упереджень соціуму та пропаганди ЗМІ, вміти керувати своїм емоційним станом, спрямовувати сили на власні цілі, а не “обслуговувати чужі” і все це через турботу та розвиток свого тіла. 

Цей список невичерпний, але достатній, щоб зрозуміти “Навіщо”.

Які цінності несуть практики з йоги?

Йога, за визначенням Патанджалі, базується на 8-ми частинах, ще називають ступінями дві з яких – Яма та Ніяма.  Це зовнішні та внутрішні прнципи взаємодії з собою та навколишнім світом. Сюди входять: відсутність насильства та жорсткості (в першу чергу до себе), щирість, справедливість, прагнення до розвитку та ін. Також практкуючі йогу у своєму житті мають на увазі 12 природних законів. Серед них: не критикуй, у природи немає поганої погоди, не заважай, не передавай інформацію не зробивши своїм досідом і т.д. Людину, що певний час займається йогою завжди помітно серед більшості, адже вона більш привітна, відкрита, цікава, енергійна.  

Як давно Ви цим займаєтеся та як до цього прийшли?

Вперше про йогу я почула в 6 років від свого дідуся, мене цікавили його практики голодування, цікаві фізичні вправи та світосприйняття в цілому.

Власну практику почала з 2013 року, тоді працювала в бізнесі і після чергового вигорання я зрозуміла, що all-inclusive тур мене не врятує потрібне повне перезавантаження на всіх рівнях і поїхала на йога-ретрит. За 7 днів отримала неочікуваний результат і мала бажання продовжувати – читала літературу, займалась персонально з інструктором, в різних школах, роликах з ютубу, поки не пройшла 3 роки системнго навчання в Українській Федерації Йоги. Переломним моментом стало рішення пройти “Шлях Сантьяго”, 350 км наодинці з собою привели мене до земель моїх предкiв в місто Ірпінь, де я і почала викладацьку діяльність.

Чим відрізняється йога від занять в фітнес залі?

По-перше практика йоги не ставить за мету виконання вправ, повторюючи рухи під музикальний супровід. 

Тут важливо не ЩО ви робите, а ЯК. Можна стояти на голові, сісти в шпагат і це не буде йогою. А можна сидіти і дихати і це вже буде йога.

Заняття йогою базуються на вмінні керувати своїм фокусом уваги, диханням, здібності розрізняти відтінки почуттів у своєму тілі, навичках “включати” та розслабляти окремі групи м’язів. 

По-друге мета хатха-йоги – це не стан м’язiв, виконання йогівських комплексів впливає на фізичному, емоційному та енергетичному рівнях. Зовні процес змін в тілі іде більш повільно, але вони більш фундаментальні.

Третє – заняття з йоги це як маленьке життя. Бажаєш подивитись на себе – сядь на килимок. Тут не можливо втікти від себе фізичним виснаженням, тут потрібно мати сміливість – зустрітись з собою.

З якими проблемами найчастіше стикаються люди, які для їх вирішення починають займатися йогою?

Зазвичай приходять покращити фізічний стан – коли турбують болі в спині, шії, колінах.  Також популярним запитом є – зняти напругу в м’язах, розслабитись, зняти стрес, відпочити свідомістю. Хтось приходить за гнучкістю. Деякі – шукають глибини пізнання свого внутрішнього світу.

Чи правда, що духовна практика може вплинути на успіх в бізнесі та зняти стрес?

Духовна практика – це те, що розвиває наш дух, а отже результатом має бути більш спроможна, більш вільна, більш сильна особистість. Чи вплине це на успіх в бізнесі? Якщо людина має таку мету – однозначно ТАК! Щодо стресу – йога не лікує стрес. Вона нейтралізує його за допомогою підвищення свідомості та змін у світосприйнятті. 

Кому підійдуть заняття  хатха-йогою та духовна практика?

Заняття хатха-йогою (фізичні вправи) зовсім не обов’язково поєднувати з більш глибинними практиками, особливо спочатку. Духовна робота вже починається тоді, коли ми закриваємо очі і занурюємося у дослідження фізичних відчуттів, споглядання своїх емоцій, коли переключаємо увагу з різних діалогів і ситуацій в тут і зараз. А на це потрібно мати готовність і сміливість! Отже всім, хто бажає покращити стан свого фізичного та психічного здоров’я.

Які поради ви можете дати для тих хто хоче почати займатися йогою?

1. Ознайомитись зі списком протипоказань. Ми самі в першу чергу несемо відповідальність за своє здоров’я і як і інші фізичні напрямки – йога має протипоказання. Є випадки, коли показана йогатерапія і загальна хатха-йога може нашкодити.

2. Обирати “свого” інструктора, цікавитись його життєвим шляхом, цінностями, прагненнями. Знайти того, хто запалить ваш внутрішній вогонь.

3. Не очікувати швидких результатів і не чекати “слушного моменту”. Якщо з’явився інтерес – варто принаймні спробувати.

4. Бути готовим до змін:) у внутрішньому та зовнішньому світі.

Чи сприяє духовному розвитку та заняттям йогою атмосфера в місті? Як часто проводите заняття в парку чи на набережній?

Атмосфера Ірпеня як найкраще розкриває можливості для активного відпочинку – ліс, парки, річка – що може бути прекраснішим в умовах передмістя столиці? Саме тому я змінила Київ на Ірпінь, щоб мати можливість у компанії однодумців насолоджуватись практикою йоги. З ранньої весни до перших холодів щотижня проводила заняття в Центральному парку та на березі річки Ірпінь.

Які  плани на майбутнє? Чого плануєте досягти у своїй діяльності?

Бажаю, якнайбільше людей познайомити з йогою, запалити вогонь власних змін інтегруючи свої знання та досвід з йоги, психології та коучингу.

Як йога вплинула на Ваше життя та життя і Ваших клієнтів?

Головним результатом моєї практики є збільшення ступенів внутрішньої свободи, я більше роблю того, що дійсно хочу і менше того, що не хочу, вмію спиратися на себе, отримувати насолоду від життя, приймати себе та світ яким він є.

Щодо клієнтів – найкраще це відслідковую серед клієнтів реабілітаційного центру. Колеги кажуть, що йога є індикатором їх виздоровлення. Вони навчаються бути з собою, відчувати себе, своє тіло, розмежовувати “своє” та “чуже” – це є серйозним фундаментом для змін у житті.


Приєднатись до занять можна:

Студія Fit&GO, вул. Лермонтова 2-н
Студія Followtheflow, вул. Киричека,5


Підписуйтеся на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!

Найяскравіші та найцікавіші фото Ірпеня у нашому Інстаграм!