Поділитися

Інформаційному сайт «ІРПІНЬ – МІСТО ДЛЯ ЖИТТЯ» запускає новий проект –  «Бліц-інтерв’ю з підприємцем» — цикл бліц-інтерв’ю з підприємцями нашого регіону, задля знайомства з кожним та подальшого створення дієвої підприємницької спільноти.

Ми підготували кілька коротких запитань, що дозволять зрозуміти професійний шлях підприємців, специфіку різних сфер бізнесу. 

Тож, давайте знайомитися…


Катерина Говоруха – спеціаліст у сфері інтернет-маркетингу та візуального контенту. В бліц-інтерв’ю говоримо про особливості роботи на фрілансі.

Чому віддали перевагу роботі на фрілансі перед звичною всім в офісі?

Почну з того, що я люблю свободу у всіх її проявах. Ще давно, коли я навіть слово ФРІЛАНС не знала, на інтуїтивному рівні я завжди намагалася знайти вид діяльності, який мене не прив’язуватиме до графіка з 8-00 до 17-00.

Також я ніколи не любила підкорятися, питати дозволу, відпрошуватися, вибачатися за запізнення. 

За своє життя я встигла попрацювати в різних сферах і напрацювати безліч компетенцій. Чим більше я поринала у світ інтернет, тим більше я розуміла, що всі ці компетенції я можу легко реалізувати саме там і для цього мені не потрібно ходити на всім звичну офісну роботу. Тут немає фіксованої заробітної плати, яку потрібно чекати і молитися на премії.

Скільки хочеш, скільки можеш – стільки й заробляєш. Але є нюанси. Важливо: що ти робиш, з ким ти працюєш, як ти працюєш, скільки часу ти на це витрачаєш. 

Завжди треба пам’ятати, що на добу 24 години і найголовніше на фрілансі – це самодисципліна і навички правильно керувати часом та організовувати свій робочий процес.

Яких цінностей Ви дотримуєтеся у своїй роботі і які проблеми вирішуєте для своїх клієнтів?

Моя головна цінність – це чесність по відношенню до себе і, відповідно, до інших. Якщо ми говоримо про роботу, то я можу перерахувати основні свої цінності:
– працювати тільки з людьми, брендами та ТМ, які не несуть загрозу оточуючим і створюють якісний продукт;
– працювати тільки з тими, хто залучений до процесу та спільними зусиллями йти до результату;
– працювати з людьми, відкритими до здорової дискусії та конструктивного діалогу з повагою до думки інших;
– довіра до компетенцій та професіоналізму з обох сторін: замовник/виконавець;
– порядність та готовність брати відповідальність.

Я завжди чітко усвідомлюю свої можливості, тому в роботі для мене важливо завжди озвучувати потенційний результат співпраці зі мною. Я ніколи не намагаюся прикрасити та дофантазувати перспективи співпраці. Для мене важливо, щоб мої клієнти не опинилися в стані невиправданих очікувань.

Щодо проблем, які я закриваю для своїх клієнтів, можу сказати, що все залежить від конкретного запиту та бюджету, який клієнт готовий для цього виділити.

У мене великий спектр послуг, який я виконую для клієнтів:
– створення візуального контенту; 
– стратегія просування в інтернет;
– контент-плани з публікацій та сторітелінгу;
– послуги копірайтингу;
– налаштування таргетованої реклами.

Найголовніше моє завдання – це виявити та максимально підсвітити цінність того чи іншого особистого бренду, товарів/послуг, які ми просуваємо в інтернет просторі та за допомогою різних інструментів демонструвати це на широку аудиторію.

Як Ви почали працювати на фрілансі? Як давно працює на ринку?

Повністю на фріланс я перейшла 2 роки тому. До цього я поєднувала основну роботу та віддалену. Ситуація з Covid 19 спровокувала мій повний перехід на фріланс. Але гадаю, що і без цього я рано чи пізно сама б до цього прийшла. На ринку інтернет-маркетингу я працюю давно, з того моменту, як інтернет став частиною нашого життя, а саме з активним розвитком соціальних мереж.

Будучи професійним фотографом, я багато знімала різні споживчі товари, одяг, продукти харчування та багато зйомок проводила для особистих портфоліо блогерів та інфлюенсерів. Працюючи в цій сфері, я почала вивчати всі інструменти, необхідні для просування в інтернет. Тому, поступово я вивчила принцип SMM-маркетингу та налаштування таргетованої реклами.

Чим ви відрізняєтесь від конкурентів?

Я ніколи не ставила собі за мету вивчити це питання. Я дуже “заточена” на результат. Мені важливо робити мою роботу дуже якісно, ​​тому свій вільний час я витрачаю на навчання та здобуття нових знань та навичок. Є сфери, де треба вивчати конкурентів, зазвичай це торгівля конкретними товарами/послугами, де ціна всіх плюс мінус однакова. В цьому випадку треба вивчати конкурентів для того, щоб зрозуміти які УТП і оффери вони використовують, які рекламні гачки застосовують.

У моєму випадку все працює не так, тут в основі лежать особисті якості, рівень мислення, вміння комунікувати, домовлятися, презентувати себе. Тому в таких сферах ,думаю, конкуренції не існує як такої. Потрібно працювати більше над собою та якістю своєї роботи.

Чи потрібно звертатися до спеціаліста для налаштування тергету чи це можна робити самостійно?

Обидва шляхи можуть бути дуже ефективними. Це залежить від ніші, яку потрібно просунути в інтернет. Якщо ніша проста, наприклад: послуги манікюру в маленькому місті, то можна просувати її самостійно. При цьому я рекомендую звернутися до фахівця за консультацією та отримати докладну інструкцію, як це робити самостійно. Словом, я такі послуги надаю. Що стосується складних ніш, з великими бюджетами та з широким асортиментом: наприклад продаж квартир у нових ЖК, компанії з виробництва одягу, взуття, товарів широкого застосування, навчальні програми, та багато інших – тут без фахівця на постійній основі не обійтися, так як власникам бізнесу є чим зайнятися крім налаштування реклами та просування. З великими бюджетами має працювати ціла стратегія просування, яка на постійній основі приноситиме хороші результати.

З якими проблемами найчастіше стикаєтеся у роботі з клієнтами? 

Коли:
– немає чітких ТЗ;
– маленький бюджет; 
– “хочу відразу чергу з клієнтів”;
– “не хочу включатися у процес”;
– клієнт не може визначити цінність свого продукту. 

Скажу відразу, я не стикаюся з проблемами, оскільки після діалогу я зазвичай відмовляю у співпраці  таким клієнтам. Це зрозуміло на першій консультації.

Розкажіть, будь ласка про кумедні або цікаві випадки в Вашій роботі?

На початку своєї діяльності у налаштуванні таргетованої реклами, я була менш принциповою, тому я бралася за все, що мені пропонували. І ось прийшов до мене один клієнт, який запустив лінію чоловічого одягу люкс-класу. За його словами, він витратив на це виробництво сотні тисяч доларів, відшив безліч одиниць товару і тепер настав час це продавати. При цьому на рекламу він був готовий виділити аж 200 $ у місяць. Більше того, вартість його одягу була вищою, ніж у ТОП-ових світових брендів. Мене це збентежило, але не зупинило, і ми запустили таргет. Реклама працювала, люди клікали, переходили на сайт. Конверсія була дуже високою. Але, коли вони бачили ціни – просто проходили повз, тому що у невідомого для них бренду, купити футболку за ціною в 2 рази вище ринкової – просто немає сенсу. Купівельна активність була на 0. Я говорила клієнту, що це так не працює, що люди купують за двома причинами: довіряють бренду або їх приваблює ціна. Клієнт мене не чув, тому звинуватив мене в тому, що я просто погано налаштувала таргет. За тиждень нашої співпраці ми розійшлися.

 Але для мене це послужило величезним уроком: ніколи не братися за роботу з клієнтом якщо в нього цілі вищі за його можливості і суперечать здоровому глузду.

Тепер щоразу, починаючи знайомитися з товаром, який мені пропонують просувати, я запитую себе: купила б я цей товар?, яку вигоду/користь я отримаю, якщо куплю те, що мені пропонують?, чи коштує цей товар своїх грошей?.

Як працюєте під час локдауна?

Основною перевагою роботи на фрілансі є те, що можна працювати з будь-якої точки світу. Я не прив’язана до місця роботи. Мені головне, щоб був інтернет і працювали всі соціальні мережі. Я можу працювати спокійно вдома і зустрічатися зі своїми клієнтами в Zoom, Skype або через інші програми. Відповідно, мої клієнти можуть також знаходитися від мене в будь-якій точці світу, що абсолютно не впливає на ефективність нашої роботи. Так, я люблю живе спілкування та з радістю зустрічаюся зі своїми клієнтами особисто. Під час локдауну, коли такі зустрічі можуть бути обмежені, ми спокійно зустрічаємося онлайн і продовжуємо ефективно працювати.

Які  плани на майбутнє чи плануєте масштабування?

Дуже багато планів та ідей на майбутнє. Але я чітко розумію, що на добу 24 години і часто, для реалізації задуманого, просто не хватає часу. У своїй роботі я часто вдаюся до допомоги підрядників, коли самостійно не маю змоги впоратися з великим обсягом роботи. Зазвичай я залучаю додаткових фахівців із монтажу відео та створення креативів для таргетованої реклами. На сьогодні я думаю над тим, як ще більше оптимізувати свій робочий процес, щоб у мене залишався час на реалізацію своїх нових ідей та проєктів, а також для більш якісного ведення свого особистого блогу на регулярній основі.

Які поради ви можете дати своїм клієнтам?

Не знімати з себе відповідальність. Ваш бізнес – це насамперед ваша відповідальність. Вникайте у роботу фахівців, які працюють з вами, ставте запитання. Це допоможе вам краще ставити ТЗ та делегувати завдання. Також хочеться сказати, що важливо працювати над сервісом роботи зі своїми клієнтами. Адже буває так, що реклама працює добре, клієнт прийшов (зателефонував, зв’язався) а йому відповіли через 2 дні, не дали відповіді на запитання, просто не подякували за дзвінок. Ці фактори дуже впливають на продаж, тому їх не можна недооцінювати.

Важливо: будь-яка реклама не продає. Її завдання поінформувати, познайомити якомога більше людей про те, що є такі товари/послуги. Далі йде робота відділу продажів у плані сервісу. 

Головне: товар/послуга повинні бути гарної якості за адекватною ринковою вартістю, щоб ваш клієнт прийшов до вас ще раз і порекомендував іншим.

Телефон: +38 (096) 196 91 09


Для розміщення інтерв’ю звертайтеся в редакцію сайту за КОНТАКТАМИ.

Підписуйтеся на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!

Найяскравіші та найцікавіші фото Ірпеня у нашому Інстаграм!