Поділитися

Ірпінь вже не перший рік працює над розвитком велоінфраструктури. Як результат, в місті все більше і більше людей починають користуватися цим видом транспорту для швидких і мобільних поїздок.

Люди, які лише замислюються над тим, щоб пересісти на велосипед, спочатку бачать досить багато мінусів цієї ідеї:    
– велосипед дуже повільно їде;
– погана погода;
– дрес-код на роботі;
– немає де залишити велосипед;
– живете занадто далеко від роботи;
– на роботі немає душа;
– боїтеся дощу;
– ви не впевнені в своїй фізичній формі….

Для всіх цих проблем є рішення – було б лише бажання їздити на велосипеді!

      Я У ПОГАНИЙ ФІЗИЧНОЇ ФОРМІ

Починайте їздити потихеньку – і через кілька місяців ви помітно зміцнієте. Використовуйте вихідні, щоб знайти найпростіший і короткий шлях з дому до роботи. Щоденні поїздки на велосипеді допомагають підтримувати форму не гірше, ніж заняття в фітнес-клубі.

       ВЕЛОСИПЕД ЇДЕ ЗАНАДТО ПОВІЛЬНО

Середня швидкість велосипедиста в місті – 15 км / ч. Чим частіше ви будете практикуватися, тим швидше навчитеся їздити. На дистанціях в межах 5 км велосипед, як правило, швидше іншого транспорту. На дистанціях в межах 5-10 км швидкість велосипеда порівняно або вище, ніж у автомобіля.

       Я ЖИВУ ЗАНАДТО ДАЛЕКО ВІД РОБОТИ

Комбінуйте поїздки на велосипеді і громадському транспорті. У тролейбусах і автобусах перевезення ровера безкоштовне.У метро Києва можна брати велосипед у складеному вигляді чи у чохлі. Використовуйте велосипед, щоб дістатися від/або до найближчої станції метро і залиште його на  велопарковці. Якщо боїтеся втомитися, використовуйте велосипед тільки в одному напрямку: один день для поїздки на роботу, на інший день – з роботи.

        ПОРУЧ ІЗ РОБОТОЮ НЕМАЄ ВЕЛОПАРКОВКИ

Спробуйте закріпити велосипед до огорожі або стовпа неподалік від офісу. Поговоріть з керівництвом компанії – можливо, вам дозволять занести велосипед в підсобку або тримати його на робочому місці. Попросіть керівництво встановити велопарковку поруч з офісом. Для цього краще об’єднатися з іншими велосипедистами.

         Я БОЮСЯ, ЩО ВЕЛОСИПЕД ЗЛАМАЄТЬСЯ

Перед тим, як сісти на велосипед, переконайтеся, що колеса накачані, а гальма і фари працюють справно. Пройдіть техогляд у професійній веломайстерні. Будь ласка, повідомте, що маєте намір використовувати велосипед для регулярних поїздок. Якщо ви самі не вмієте робити дрібний ремонт, дізнайтеся, де на шляху вашого прямування розташовуються майстерні.

       НА РОБОТІ НЕМАЄ ДУША

Більшість велосипедистів працює в офісі, де немає душу. Якщо не гнати, пересуваючись з комфортною швидкістю, у вас навряд чи виникне в ньому потребу. Якщо ви розраховуєте використовувати поїздки як варіант фітнесу, налягайте на педалі по дорозі з роботи, а не навпаки. Занадто круті гірки долайте пішки. Це не сильно збільшить час у дорозі і допоможе зберегти свіжий вигляд.

       У НАС В ОФІСІ ДРЕС-КОД

Якщо у вас міський велосипед з прямою посадкою, то більшу частину року ніщо не завадить вам їздити в діловому костюмі. Тримайте на роботі запас офісного одягу. Якщо по роботі або після неї вам належить особливо урочистий захід, в цей день велосипед можна залишити вдома.

      В ДОРОЗІ МОЖНА ПОТРАПИТИ ПІД ДОЩ

Заведіть собі плащ-дощовик і завжди возіть  його з собою. Облаштуйте велосипед крилами, які захистять вас від бризок, що летять з-під коліс. Якщо за вікном злива, необов’язково їхати на велосипеді, можна скористатися і іншим видом транспорту.

      МЕНІ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО

Згідно зі статистикою, пересуваючись на велосипеді, ви ризикуєте потрапити в аварію набагато менше, ніж ті, хто їде на автомобілі. Вивчіть і дотримуйтесь правил дорожнього руху. Основна маса аварій за участю велосипедистів відбувається, коли вони порушують ПДР. Забезпечте велосипед фарами і обов’язково включайте їх в темний час доби. Якщо з шоломом і світловідбивальними елементами на одязі вам буде спокійніше – обов’язково придбайте це собі!

Прочитати ПДР можна тут https://bit.ly/3tCCprX, а за цим посиланням дивіться відео Велошколи з безпеки руху: https://bit.ly/3gtEna3

 У МЕНЕ БАГАТО РОЗ’ЇЗДІВ по РОБОТІ, А УВЕЧЕРІ МЕНІ ПОТРІБНО В МАГАЗИН

Купіть надійний замок, щоб спокійно залишати велосипед на вулиці. Прикріпіть кошик на кермо і ящик на багажник, щоб збільшити вантажопідйомність велосипеда. Якщо їдете на зустріч, закладіть зайві 5 хвилин на пошуки парковки для велосипеда.

За матеріалами https://porover.com/

Підписуйтеся на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!

Найяскравіші та найцікавіші фото Ірпеня у нашому Інстаграм!