Поділитися

Третя хвиля локдауна знову  паралізувала ділову активність в усіх куточках країни та зокрема в  Ірпені. Для малих підприємців це чергове випробування ускладнило й без того непросту економічну ситуацію. Крім того, показала якими незахищеними насправді можуть бути як власники бізнесів, так і наймані працівники. 

Чи звільняє карантин як форс-мажор від виконання договірних зобов’язань? Чи може відстояти себе працівник, якщо його звільнили або змусили йти в неоплачувану відпустку на невизначений час? В умовах спалаху Covid-19 ці питання стали дуже  актуальними, адже незрозуміло, коли бізнеси зможуть повернутися в звичний ритм роботи, і чи зможуть взагалі.

Торгово-промислова палата України (ТПП) – єдина організація, що може видавати сертифікати про настання форс-мажорних обставин. Це не означає, що бізнеси автоматично звільняються від своїх зобов’язань. Втім, строк виконання цих зобов’язань може бути подовжено.

Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН разом із Програмою ООН із відновлення та розбудови миру розробила для ТПП онлайн помічника «Форс-мажор бот». Він відповідає у найбільш популярних месенджерах на запитання щодо сертифікату та пояснює, кому саме він потрібен і як його отримати. Так підприємці за декілька хвилин, без участі працівників ТПП, отримують необхідну інформацію. 

По суті, Форс-мажор бот допомагає як зняти навантаження з ТПП, так і зробити інформацію про сертифікат більш доступною та оперативною для підприємців.

Чат-бот  доступний для завантаження через:

Нагадуємо, що в рамках проєкту підтримки розвитку підприємництва в регіоні Інформаційний сайт Ірпеня МІСТО ДЛЯ ЖИТТЯ запустив соціальну онлайн платформу  з наступними інструментами у вільному доступ для підприємців регіону:

  1. Розміщення інформації про свою компанію, товари та послуги в цільовому НАВІГАТОРІ сайту. Для цього потрібно просто завантажити інформацію про свою компанію, натиснувши кнопку ДОДАТИ СВОЮ КОМПАНІЮ.
  2. Безкоштовна юридична консультація та правова допомога від  НЛ “Юридична клініка”. Консультацію можна отримати ONLINE або в офісі НЛ “Юридична клініка” та в ЦНАП Ірпінської міської ради ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ.
  3. Розміщення актуальних вакансій на ринку праці Ірпеня в розділі  РОБОТА Є 

З питань розміщення інформації та співпраці звертайтеся: info@irpincity.com, за телефоном +38 (068) 974 50 09 або директ Instagram.

Підписуйтеся на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!

Найяскравіші та найцікавіші фото Ірпеня у нашому Інстаграм!

За матеріалами https://www.ua.undp.org