Поділитися

Кого найбільше потребує “пандемічна” економіка сьогодні?  До вашої уваги огляд ринку зайнятості Ірпеня та України в цілому.

Середня заробітна плата в Ірпені складає 12 563 грн/міс. Найбільш високооплачувана галузь в місті – НЕРУХОМІСТЬ. Найбільш затребувані в Ірпені фахівці – в галузі ТРАНСПОРТ/АВТОСЕРВІС. Кількість вакансій в цій галузі складає 41% від загальної кількості пропозицій в Ірпені. Одними з найбільших працедавців в Ірпені є великі компанії-виробники, такі як “Еcosoft”, “Планета Пластик”, “Novus”. Найбільше відкритих вакансій сьогодні пропонують такі компанії як “Фора”, “Grand Admiral Resort & SPA”. Більше про це у статті.

В рамках проєкту підтримки розвитку підприємництва в регіоні Інформаційний сайт МІСТО ДЛЯ ЖИТТЯ  сприятиме місцевому бізнесу в пошуку працівників . В розділі РОБОТА Є ми розміщуємо актуальні пропозиції на ринку праці Ірпеня. 

Найпопулярніші професії

Найбільшу потребу в кадрах мають роботодавці, чиї бізнеси не зупинялися чи й навпаки – у зв’язку з викликами пандемії набрали обертів. Найвищі шанси на працевлаштування, за даними Опендатабот, у фармацевтів, інтернет-маркетологів, кур’єрів, а ще – в автослюсарів і швачок.

Також роботодавці шукають представників робітничих професій: електромонтерів, електрогазозварників, слюсарів, робітників з обслуговування та експлуатації машин – водіїв, трактористів, операторів заправних станцій.

Роботу через Держслужбу зайнятості можуть знайти й вчителі, вихователі, інженери, економісти, лікарі, психологи. Хоча порівняно із пропозиціями комерційних посередників (кадрових порталів, сайтів й агенцій з працевлаштування) рівень пропонованих заробітних плат там близький до мінімального. Що вже й казати про некваліфікованих працівників: двірників, підсобних робітників, вантажників. Вони завжди потрібні працедавцям. Але роботу їхню оцінюють украй дешево. Особливо – на периферії.

Більш-менш стабільна ситуація в торгівлі, на виробництві, в ІТ-сфері, логістиці. А ось до відновлення галузей, що вимушено простоювали, – туризму, сфери гостинності, послуг, краси і здоров’я, ще далеко

Найстрімкіше скорочується кількість пропозицій роботи у закладах громадського харчування. Роботодавці, м’яко кажучи, “не стоять у черзі” у пошуках офіціантів, кухарів, бариста…

Огляд статистики ринку праці в Ірпені  

Окрема тема – ІТ-фахівці. Вони – поміж тих, хто може перебирати вакансіями, а не приставати на першу-ліпшу пропозицію. Роботу вони, переважно, шукають на недержавних кадрових порталах чи по знайомству.

Заробітчанство

Незважаючи на те, що карантинні обмеження останнім часом посилили і в багатьох європейських країнах, кількість вакансій для наших заробітчан за кордоном стрімко зростає. На 10-20% щомісяця. Найчастіше українцям пропонують роботу у Польщі, Німеччині та Чехії. Польські сусіди найбільше чекають каменярів, покрівельників, різноробів і водіїв з відкритими міжнародними категоріями С/Е. У Німеччині розраховують на українок-доглядальниць, медсестер зі знанням німецької мови, штукатурів, працівників на виробництво та водіїв (в тому числі, й високооплачуваних далекобійників). У Чехії найлегше знайти роботу будівельникам, сантехнікам, різноробам на автозавод, фахівцям по металу і покоївкам з України.

За даними кадрових агенцій, мінімальна зарплатня українця у Польщі – 14-17 тисяч гривень (у перерахунку), середня – 18-23 тисячі. Мінімум у Чехії – 30 тисяч, у Німеччині – 35-40. Фахівці окремих спеціальностей мають набагато більше. Зокрема, водії-далекобійники – 35-45 тисяч гривень (у Польщі) та понад 55 тисяч – в Німеччині. Те ж стосується й “айтішників”, інженерів, висококваліфікованих слюсарів. А “вузькопрофільні” лікарі можуть розраховувати і на 100 та більше тисяч гривень. Тим паче, в умовах боротьби з коронавірусом.

Праця без “трудової”

Якщо ж ви фахівець у тій чи іншій галузі, то на спеціалізованих сайтах можете знайти чимало пропозицій тимчасової роботи чи взятися за виконання разових замовлень. За даними онлайн-сервісу замовлення послуг Kabanchik.ua, цієї осені українці найбільше шукають репетиторів і майстрів з ремонту побутової техніки. Наприклад, з вересня по листопад на послуги репетиторів на сайті сформовано 3 тисячі заявок. Це на 33% більше, ніж у цей же період торік. Попит на онлайн-викладачів зі шкільних предметів зріс на 34%. Але, незважаючи на популярність, середній чек (оплата разової послуги) нині зменшився на 33% – до 660 гривень.

А ось середній чек у майстрів з ремонту великої побутової техніки зріс. На 17% – до 440 гривень. В умовах невизначеності українці не поспішають витрачати гроші – між придбанням нової техніки і ремонтом старої, зазвичай, обирають другий варіант.

Не сидять без роботи і автоінструктори. Їх шукають на 45% активніше, ніж торік. Більше роботи і у фахівців із виготовлення під замовлення та ремонту меблів. Попит на ремонт, складання, перетяжку, виготовлення і реставрацію зріс на 23%. Хоча середній чек за послуги і не змінився – 1220 гривень. Попит на будівельні послуги у порівнянні з минулим роком зріс на 10%, але середній чек також залишився на торішньому рівні – 4700 гривень.

Й нарешті – домашній майстер (чи “чоловік на годину”). Таких замовлень на сайті було найбільше – 20 тисяч. Однак це – лише на 6% більше, ніж за такий же період торік.

Що змінилося на ринку праці у 2021 році?

Вже зараз менеджмент багатьох компаній переглядає систему мотивацій для працівників, зменшуючи частку окладів та збільшуючи відсоткову, бонусну, щоб люди працювали активніше і заробляли гроші, а не отримували їх лише за присутність в офісі.

З працею онлайн теж не все так однозначно. Досвід 2020 року показав, що багато професіоналів виявилися не готовими, насамперед, психологічно, до такого формату. Продуктивність людей, котрі навесні пішли на віддалену роботу і у такий спосіб працюють ще й досі, за даними досліджень, відсотків на 20 нижча. До того ж, вони потерпають від професійного вигорання, бо не можуть відмежувати роботу від решти життя.

Окрема тема – проблеми керівників із комунікацією, постановкою завдань і контролем. За таких умов дедалі більше управлінців навіть самі вважають свою роботу неефективною. Бо раніше керівник завжди міг на власні очі бачити, чим людина займається. Тож, сьогодні перед керівниками стоїть задача навчати менеджмент особливостям віддаленої роботи.

За даними статистики Державної служби зайнятості  України кількість безробітного населення у віці 15-70 років в середньому за 2020 рік зросла на 187 тис. осіб та становила 1,7 млн осіб. 

Офіційна статистика служби зайнятості – лише видима частина “айсберга”. Насправді безробітних в Україні набагато більше – далеко не всі, хто офіційно не працює, реєструються в центрах зайнятості. Тисячі людей закрили свій бізнес і теж не поспішають працевлаштовуватись деінде, розраховуючи, що власну справу невдовзі пощастить відновити. Дехто ж перебивається разовими заробітками. Тож навіть без урахування трудових мігрантів реальна кількість тих, хто не має роботи у поточному 2021 році, може сягати до 2 мільйонів.

За матеріалами https://www.ukrinform.ua/
Статистичні дані https://ua.trud.com/ua

Для розміщення інформації на сайті звертайтеся за телефоном:
+38 (068) 974 50 09

Підписуйтеся на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!

Найяскравіші та найцікавіші фото Ірпеня у нашому Інстаграм!