Поділитися

У період із 1 квітня до 15 червня 2020 року у лісах  забороняються будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Згідно 39 статті Закону «Про тваринний світ», «сезон тиші» покликаний охороняти тварин у період розмноження.

Як пояснюють екологи, головні процеси у житті тварин є циклічними та відбуваються щороку в один і той самий час. Найважливішим з них є процес розмноження, який у більшості видів припадає на квітень-червень.

Людська діяльність спричиняє підвищений шум та створює «фактор турбування». Простіше кажучи, тварини лякаються і можуть покинути свою малечу. Це загрожує відтворенню популяції видів та подальшому їх розвитку на конкретних територіях.

Серед іншого, у «сезон тиші» заборонено стріляти, проводити вибухові роботи та санітарні вирубки, запускати феєрверки, гасати по лісу на машинах чи мотоциклах, користуватися моторними човнами. Рибалити дозволено лише однією вудкою та спінінгом з берега. За порушення режиму можна отримати невеликий штраф – від 510 до 1190 гривень та великий мінус до карми.

При цьому проводити час у лісі не забороняється. Головне – не вмикати голосно музику, не кричати, не розводити багаття. Словом, «сезон тиші» дає людині чудову нагоду спробувати побути гармонійною частиною природи, а не головною причиною її знищення.

За матеріалами МПП Рада

Підписуйтеся на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!

Найяскравіші та найцікавіші фото Ірпеня у нашому Інстаграм!