Поділитися

1. Перейдіть від одноразових пластикових виробів до багаторазових. Так ви принаймні не будете щомісяця поповнювати «пластикові запаси планети».

2. Ретельно промивайте весь пластик після використання, збирайте його та відвозьте у спеціальні пункти прийому, де цим відходам дадуть раду.

Вся інформація про ЕКОПУНКТИ в Приірпінні за посиланням https://www.facebook.com/environmentalSPERADA/posts/1715029005336072
Карта з контейнерами Приірпіння за посиланням https://bit.ly/3fzaVvX

3. Знайдіть можливості для скорочення кількості пластику. Наприклад, відмовтеся від гелю для душу на користь мила, від ватних вушних паличок із пластику на користь біорозкладних альтернатив. Купуйте рідкий миючий засіб у перероблених пластикових пляшках, що підлягають дозаправці. Хорошою альтернативою шампуням та гелям у пластику є мило ручної роботи та тверді шампуні.

4. Не використовуйте поліетиленові пакети, заведіть сумку багаторазового використання. Для фруктів можна використовувати мішечки, фруктівки. Для готових салатів, риби та м’яса – бокси, лоточки.

5. Розгляньте вторинне використання старих пластикових дитячих іграшок, непотрібного одягу, біжутерії. Знайдіть у вашому районі місця, куди можна їх пожертвувати.

6. Відмовтеся від плівки для їжі, яка не підлягає переробці. Замість неї використовуйте фольгу або багаторазові пластикові бокси.

7. Зверніться до компаній, чия упаковка не підлягає вторинній переробці з проханням розглянути можливість використання менш шкідливих матеріалів.

8. Не використовуйте пластиковий посуд. Доведено шкідливі наслідки вживання напоїв чи страв із такого посуду: полімери виділяються у їжу й отруюють наш організм. Тому краще придбати їжу чи напій в паперовій упаковці або мати при собі власний багаторазовий посуд (про багаторазове горнятко не знає тільки лінивий).

9. Не купуйте воду у пляшках. Значно вигідніше мати хороший фільтр вдома, або прийти до автомату із продажу води зі своєю пляшкою багаторазового використання.

10. При покупці якогось товару в пластиковій упаковці, приглядайтеся до маркування. Існують такі види полімерів, які не піддаються повторній переробці, тому їх краще взагалі не купувати.

11. Відмовтеся від косметики та засобів догляду за собою, які містять мікрочастинки пластику (маленькі кульки, чи пластинки в зубній пасті, скрабі, гелі для вмивання).

12. Щороку викидаються мільярди пластикових зубних щіток, які потрапляють у довкілля і забруднюють його. Спробуйте використовувати бамбукові зубні щітки.

13. Купуйте речі з натуральних матеріалів, або з малим відсотком синтетичних. Ваш одяг буде безпечним для носіння і, відслуживши своє, не забруднюватиме планету.

14. Намагайтеся купувати на розвіс такі продукти, як рис, макарони, крупи, і зберігати їх у скляних банках, уникаючи пластикової упаковки та шуршика, що не переробляється.

15. Щодо пластикових трубочок екологи категоричні! Вони не переробляються. У продажу уже давно є їх металеві аналоги.

Якщо кожен буде виконувати хоча б декілька пунктів, зміни будуть настільки значні, що не помітити їх буде важко.

За матеріалами Екологічне підприємство Рада

Підписуйтеся на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!