Поділитися
Жити простіше, коли не знаєш…

Сортування сміття – це тема з багатьма аспектами, де неможливо знати все. Набагато важливіше – мати бажання дізнатись, а дізнавшись – змінити спосіб життя та свої звички.

Бо для когось раптом стає відкриттям, що горнятка для кави насправді не паперові, що вони мають шар пластику і тому складні в переробці, а багато видів пластику в Україні взагалі не підлягають переробці.

Дехто не знав, що є небезпечні відходи, як то лампи, які містять пари ртуті; батарейки, які треба збирати в спеціальні контейнери, і віддавати на утилізацію. Простіше все це не знати. Менше знаєш – міцніше спиш! От тільки прокинутися можна посеред гори сміття … ця картина нагадуватиме постапокаліптичну антиутопію.

Все одно роздільний збір з контейнерів звозять на одну купу…

Ми не можемо розписуватися за інші компанії в Україні, що займаються поводженням з відходами, але напишемо про Екологічне підприємство “Рада”, що вже багато років “рятує” Приірпіння від надмірного сміття.  Усе залежить від населення. 

Якщо Ви все скинете в загальні баки для сміття – його забере звичайний сміттєвоз і ніхто сортувати не буде. Якщо посортуєте і кинете у контейнери  МПП “Рада” для роздільного збору побутових відходів – відвезуть на власну сортувальну лінію. Скло та пластик з папером забирають окремі спецмашини. Спецавтомобіль доставляє усе на сортувальну лінію, далі  працівники досортовують роздільний збір по видам і кольорам. Це йде на переробку.

 Макулатура у МПП “Рада” сортується по марках та відправляється на заводи з виробництва паперової продукції, склобій потрапляє на Гостомельський склозавод, який знаходиться поряд. З відходів паперової промисловості та макулатури підприємство виробляє  екологічний утеплювач – ековату. Полімери переробляють українські переробні підприємства.

Ніхто не сортує, я один – це крапля в морі

Якщо лише одна сім’я буде сортувати сміття і орієнтуватись на «нуль відходів» – це  дійсно не змінить ситуацію кардинально. Але ми не можемо нести відповідальність за інших. Ми можемо змінювати ситуацію, почавши з себе. Прийти з мішечком із тканини на касу. Купити готову їжу у власні лоточки. Крупи – у свою банку. Попросити налити каву у своє власне горнятко, щоб не використовувати «паперове». Такі маленькі кроки – реальний внесок, який може стати прикладом для інших.

Сортувати сміття – це не зручно і важко

Звички точно доведеться змінювати: не забувати свою тару і мішечки перед походом до магазину, навчитися планувати покупки. Знати, де і що продають на вагу, відокремити вдома місце, де складати макулатуру, пластик, скло. Знаходити час, щоб відносити сортовану вторинну сировину до пунктів прийому та контейнерів для роздільного збирання.

Можна піти ще далі – почати більше готувати вдома, щоб не купувати в магазині, спробувати створити свій домашній компостер для переробки органічних відходів. З чого почати – це вибір кожного.

Навколо купа сміття, ніхто нікого не карає. Мені більше всіх треба?

На жаль, в Україні можна смітити і, в більшості випадків, безкарно. Багатьом українцям ще доведеться усвідомлювати глибокий сенс простої фрази: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Але чи варто користуватись такою безкарністю?

Чи будемо ми жити в смітнику? Це нам і вирішувати. Візьміть відповідальність на себе і почніть діяти.

Порядок у власному житті може починатися з порядку у вашому персональному сміттєвому відрі.

Нагадуємо, що Еко пункти прийому вторсировини розташовані у Приірпінні і чекають свідомих мешканців.

Ідея: https://vumonline.ua/ 

За матеріалами Екологічне підприємство Рада