Поділитися

Колівінг (Coliving) – це спільна форма проживання кількох людей, які об’єднані однією ідеєю. Його можна порівняти з приватним клубом професіоналів в одній області.

В Ірпені вже не перший рік успішно працює гостьовий будинок  Stockholm Studios – місце для натхнення і перший колівінг в Україні. Тут відпочивають і працюють гості зі схожою поглядами на світ. В основі концепції лежить шведська філософія ЛАГОМ – здоровий баланс роботи та відпочинку в просторі, яка підсилює людські можливості і розкриває творчий потенціал.

Так свій заклад описують його Андрій Колесник і Олена Ранцевіч – засновники і творці будинку, на офіційній сторінці проекту в Facebook: “Stockholm Studios – інтелектуальний колівінг. Будинок для активних і діяльних людей. Місце для відпочинку зі здоровим глуздом і зустрічей з цікавими людьми на культурних і ділових подіях.

У будинку 11 студій в стилі скандинавського мінімалізму. У нас душевна домашня атмосфера, приємні умови для нетворкінгу і стратегічних сесій. Діє face control і обмеження за віком 14+, щоб дорослі могли відпочивати і працювати в тиші.

У розпорядженні гостей – хол, майстер-кухня і пральня, парковка, майданчики для барбекю, шезлонги, вуличний тренажерний зал і прилегла територія 25 соток.

У студіях з авторським дизайном площею 30 кв. м. є міні-кухня, санвузол, ортопедичне ліжко, кондиціонер і питна вода прямо з крана. Дивовижний вид на сосновий ліс через панорамні вікна допомагає з’єднатися з природою і сконцентруватися на власних життєвих цілях. Якісне оточення допомагає наповнювати життя сенсом.”

Адреса GUEST HOUSE STOCKHOLM STUDIOS : м. Ірпінь, вул. Чехова, 18-а

Трохи історії колівінгу

Перший колівінг зародився у 2006 у Кремнієвій долині, штаті Каліфорнія. На тлі зростання цін на нерухомість у Сан-Франциско молоді співробітники IT-компаній вирішили колективно орендувати порожні маєтки. Вони перетворювали приміщення в житлові та робочі простори із загальними кухнями, вітальнями, санвузлами, прибиранням і доставкою їжі. Витрати на утримання «спільного господарства» ділили порівну.

Колівінг – оптимальне рішення під час подорожей, віддаленого співробітництва, зростання орендних ставок. Зараз молодим фахівцям простіше не прив’язуватися до нерухомости й мати можливість змінити місце проживання в будь-який момент життя. Це усвідомлюють й інвестори на ринку нерухомості.

Особливості колівінгу

  • До складу колівінгів входить коворкінг – простір для спільної роботи, комунікації і спілкування, а також для дозвілля. Завдяки складній функціональній структурі мешканці мають доступ до всього необхідного для комфортного життя в одному місці.
  • Колівінги розташовують або у великих містах, або ближче до природи.
  • Проживаючи в колівінгу, людина винаймає не просто кімнату, а цілу квартиру, тому що більшу частину часу проводить у загальних зонах: кухні, вітальні. Тут можна поговорити, пограти в настільні ігри, підтягнути англійську мову або влаштувати тематичне свято.
  • У колівінгах немає двоярусних ліжок, а в одній кімнаті живуть максимум дві-три людини.
  • У кожної спільноти свої правила.
  • Тут поважають особистий простір людини. У резидентів зазвичай окремі кімнати (або огороджені частини кімнат), де можна сховатися від сторонніх очей.
  • Вартість колівінгу часто менша від оренди всієї або частини квартири. У цю ціну також входить робоче місце, комунальні послуги, регулярне прибирання та інші витрати.
  • Люди, які мешкають тут, працюють у будь-який час доби, не прив’язані до графіку.
  • У колівінгу може проживати від десяти до ста осіб: різні професії, компанії і життєві погляди.
  • Колівінги часто спонсують і організовують майстер-класи, лекції, соціальні проєкти та інші спільні заходи.

Де знайти колівінги в Україні?

Stockholm Studios – Ірпінь

Z-House – Полтава

Вільний Простір – Львів

Molfar.kha – Харків

Domivka Coliving – Київ

Vilnyy – Київ