Поділитися

Для власників бізнесу штрафи становитимуть від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3400 – 5100 гривень.

Їм же загрожує штраф за відсутність попередження, донесеного в будь-якій формі та у будь-який спосіб, про необхідність надіти захисну маску та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без надітих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність надіти маску, припинення обслуговування, виклик представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення).

Штраф також загрожує і працівникам підприємств та фізичній особі – підприємцю в разі неносіння ними масок.

Нагадуємо, що у грудні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”. Ним передбачено накладення штрафів на підприємств, підприємців, установ, організацій, які порушили санітарне законодавство. Напередодні закон був опублікований у парламентській газеті “Голос України“, а  а 14 січня він набув чинності.

Після січневого локдауну Міністерство охорони здоров’я України планує перейти до адаптивного режиму. Загалом же режим карантину в Україні встановлено до 28 лютого.

За матералами Інформаційного агенства УНІАН  

Фото: REUTERS / Valentyn Ogirenko