Поділитися

Ртутні медичні термометри – один з найбільш точних, традиційних і ефективних способів вимірювання температури тіла. Однак у них є один істотний недолік – скляний корпус, який може розбитися або тріснути від будь-якого більш-менш сильного удару. А так як для правильного виміру температури градусники потрібно обов’язково струшувати, розбиваються вони доволі часто.

Утилізація ртутних термометрів є вкрай актуальною проблемою сьогодення. Звичайні громадяни взагалі позбавлені можливості їх безпечної передачі на утилізацію, а великі підприємства часто не бажають сплачувати кошти за утилізацію чи цікавляться надто дешевою утилізацією. І зрештою, небезпечні відходи опиняються посеред лісів, у заміській зоні, деінде. Це є вкрай небезпечне явище, оскільки ртуть осідає у відкритому просторі: воді, землі, випаровується у повітря.

Чим небезпечний розбитий ртутний градусник?

Ртуть – рідкий і високотоксичний метал, що відноситься до 1 класу небезпеки. небезпечні не тільки самі «кульки», а й ртутні випари, які швидко отруюють повітря в замкнутому просторі.

Щоб уникнути отруєння, приміщення потрібно ретельно і довго провітрювати, а сам градусник і ртуть – акуратно зібрати з дотриманням всіх запобіжних заходів. Але що робити із залишками термометра?

Утилізація ртутних термометрів

Щоб убезпечити людей і тварин від отруєння парами металу, слід дотримуватися кілька обов’язкових рекомендацій:

  • Не закопуйте термометри в землю,не виливайте в каналізацію та не викидайте на смітник;
  • Старі, але цілі термометри необхідно віднести в аптечний пункт, де їх приймуть на утилізацію;
  • В кращому випадку потрібно звертатися до спеціалізованих компаній, які мають ліцензію на утилізацію ртутновмісних відходів

До ртутновмісних відходів відносяться також люмінесцентні лампи та відпрацьовані ртутно-цинкові гальванічні елементи (батареї).

В Приірпінні можна здати на утилізацію небезпечні відходи в пункти прийома Екологічного підприємство МПП “Рада” за адресою:  м Буча, вул. Яблунівська 99, тел. (096) 460-78-62, Email:mpprada@ukr.net

Наразі у Києві встановлено 119 дійсних контейнерів, в які можна здати небезпечні відходи. Повний адресний перелік таких місць можна переглянути за посиланням.