Поділитися

Учні 10 класу Ірпінського ліцею інноваційних технологій Дмитро та Марк удосконалюють розробку, яку вони створили разом зі своїми друзями. Ця система автоматично контролює, чи дотримуються в приміщенні соціальної дистанції, та рахує, скільки людей продезінфікували руки. Проєкт ліцеїстів високо оцінило журі всеукраїнської ініціативи «Cisco IoT Step by Step», і команда з Ірпеня стала призером конкурсу.  Про це повідомляє Інформаційне агенство ITV.

Дмитро Пацай, учень 10 класу ІЛІТ:
«Сама ідея полягає в тому, що в нас рахується кількість відвідувачів – за рахунок того, скільки разів спрацював пульверизатор, тобто скільки він видав антисептика. У програмі прописується ще кількість людей, які можуть знаходитись на певній площі чи в приміщенні».

Марк Дашевський, учень 10 класу ІЛІТ:
«Усі хотіли створити щось нове, інноваційне. Так і ми хотіли щось створити, що могло б допомогти під час карантину або під час якихось інфекційних захворювань».

Конкурс складався з чотирьох етапів. На першому до змагання долучилися більше сотні команд із усієї України. До четвертого дійшли лише десять. А у фіналі на всіх чекали три дні напруженої боротьби.  

Іван Нечипорук, викладач програмування та робототехніки ІЛІТ:
«Перший день – брейнсторм. Видається тема, яку не знали ні діти, ні тренери, ні інструктори – ніхто. Другий день – це перехід від ідеї до її реалізації. Створення робочого прототипу, створення бізнес-канвасу; зняти презентацію, яка називається “пітчинг”. З дотриманням чітких регламентних структур: пять хвилин на доповідь, дві хвилини на презентацію відеороботи».

Незважаючи на те, що члени команди Ірпінського ліцею інноваційних технологій були наймолодшими, вони посіли третє місце, поступившись лише командам із Києва і Тернополя.

Марк Дашевський:
«Насамперед, це для всіх було дуже важко, тому що всі думали, як краще зробити, які краще ідеї запропонувати».

Дмитро Пацай:
«Досвід участі в цих змаганнях у нас перший – саме в IoT, тобто в Інтернеті речей. І щось придумувати для того, щоб забезпечувати безпеку в різних галузях – це в перший раз».

Ініціатива «Cisco IoT Step by Step» започаткована для розвитку STEM-освіти в Україні. А головною умовою для перемоги є активна співпраця учнів та вчителів, їхня налагоджена робота та тісна взаємодія. В ІЛІТі кажуть – отримали неабияке задоволення від змагань і планують брати участь у них і надалі.  

Богдан Пацай, вчитель інформатики та математики ІЛІТ:
«Ми вперше брали участь. В основному представлені були професійно-технічні училища, коледжі, технікуми, де є спеціальності з робототехніки. А ми були представлені як навчальний заклад».

Іван Нечипорук:
«Ми будемо й надалі співпрацювати з міжнародною академією “Cisco”. Запрошую всіх до участі в наступній ініціативі. Я все-таки сподіваюся, що ми досягнемо в наступному році вищого результату й виведемо наше місто на такий рівень, щоб воно гриміло по всій Україні».