Поділитися

Минає 35 років з дня Чорнобильської трагедії. Цифри, факти і спогади очевидців про страшну весну 1986-го, яка назавжди увійшла в історію людства, – в проєкті пам’яті інформагентства ITV «ЧОРНОБИЛЬ-ІРПІНЬ. ПАМ’ЯТАЄМО».

ЧОРНОБИЛЬ-ІРПІНЬ. ПАМ’ЯТАЄМО. Спогад перший

ЧОРНОБИЛЬ-ІРПІНЬ. ПАМ’ЯТАЄМО. Спогад другий

У травні 1986 року евакуйованих із зони ураження людей розселяли в табори і санаторії Приірпіння. Для дітей, які народжувалися у переселених жінок, призначили «батька» на громадських засадах.

ЧОРНОБИЛЬ-ІРПІНЬ. ПАМ’ЯТАЄМО. Спогад третій

У травні 1986-го листя каштанів у Приірпінні стало рудим. І хоча вітер у перші дні аварії на ЧАЕС був південним, радіаційний бруд потрапляв у регіон на колесах техніки, разом з одягом та особистими речами переселенців.

ЧОРНОБИЛЬ-ІРПІНЬ. ПАМ’ЯТАЄМО. Спогад четвертий

У 1986-му після аварії на ЧАЕС із зони ураження було виселено понад 100 тис. осіб. В Ірпені евакуйованих заселяли у новобудови. Три нові багатоповерхівки у центрі міста повністю віддали чорнобильцям.

ЧОРНОБИЛЬ-ІРПІНЬ. ПАМ’ЯТАЄМО. Спогад п’ятий

Після аварії на ЧАЕС серед евакуйованих у Приірпіння була й родина лейтенанта Володимира Правика. Саме пожежний караул під керівництвом Правика першим прибув гасити пожежу на ЧАЕС. Від отриманих доз радіації Правик та його підлеглі загинули. У жовтні 1988 року в Ірпені встановлюють пам’ятник Володимиру Правику, а восени 2014-го оновлюють та відкривають парк його імені.

ЧОРНОБИЛЬ-ІРПІНЬ. ПАМ’ЯТАЄМО. Спогад шостий

.

За матеріалами Регіонального інформаційного агентства «ITV»