Поділитися

Шахи  – це одна з найдавніших логічних ігор. І якщо раніше це була просто цікава гра з різними стратегіями, то тепер шахи перетворилися на справжній вид спорту. А найголовніше –  це ефективний  тренажер для нашого мозку.

При грі в шахи активно задіяні одночасно обидві півкулі мозку. У цьому і полягає основна користь цієї гри. Ліва півкуля відповідає за такі функції як логічне мислення, побудова грамотних і послідовних ланцюжків. Права ж півкуля відповідає за моделювання та створення різних ситуацій. 

Завдяки грі  в шахи розвиваються уміння передбачати і прогнозувати події, можливість прорахувати всі ходи наперед, а також передбачити результат гри. А також працюють і розвиваються довгострокова і оперативна пам’ять.

З історії шахово-шашкового клубу Ірпеня

Перший шахово-шашковий клуб в Ірпені було відкрито на початку вісімдесятих років минулого століття. Тоді ця інтелектуальна гра захопила багатьох ірпінців.. А про сам клуб, його спортсменів і змагання писали у ЗМІ. Матеріали готував автор двох книжок про шахи, поет і головний редактор газети «Зірка» Петро Римаренко. Він жив у Приірпінні і сам брав участь у шахових турнірах клубу.

Клуб був розташований у підвальному приміщенні по вулиці Миру. Там займалися школярі, проводилися змагання місцевого та обласного рівня. З’явилися перші перемоги: шахісти Ірпеня стали призерами обласної командної першості, кандидатами в майстри спорту. Більше 30-ти шахістів та шашкістів Приірпіння отримали ступінь майстерності в рейтинг-листах України та Міжнародної федерації шахів.

Згодом клуб переїхав  у приміщення на  вулицю Мінеральна, 7. Вихованці клубу  неодноразово вигравали командну та особисту першість Київської області, гідно представляли столичний регіон на першості України. Дорослі шахісти та шашкісти ставали переможцями та призерами в обласних першостях, їх почали запрошувати до складу збірної Київської області. Представники ірпінського регіону увійшли до складу шахової та шашкової федерацій області.

У  2015 році було розпочато будівництво нового клубу по вулиці Ярославській. Це був  початок нового етапу  розвитку інтелектуального виду спорту в Ірпені. Дизайн приміщення нового клубу сучасний та затишний, надихає дітей на нові перемоги: у оформленні стін і підлоги використані елементи шахів і шашок, картини казкових персонажів, захоплених грою в них. Тротуар біля клубу нагадує шахову дошку, а на газоні біля будівлі розташований великий символ клубу – фігура ферзя.

Сьогодні  клуб активно працює і набирає нових учнів. Дітей навчають люди, які  щиро захоплені своєю справою. Тренер Дмитро Віталійович  Гріценко присвятив цій справі 36 років!

До клубу приймають дітей віком від 5 до 16 років. Заняття безкоштовні, проходять тричі на тиждень. Зараз тренери впроваджують нові форми роботи: зовсім скоро повчитися і зіграти партію можна буде і в режимі онлайн. Всі учні клубу мають різні рівні підготовки, тому під кожну дитину підбирається окремий розряд тренувань.

Для батьків надзвичайно важливо, щоб діти проводили дозвілля з користю, тренували свою пам’ять, розвивали логіку. Зрештою, вони менше сидять за комп’ютером, а більше проводять час за цікавою грою.

Тренування в клубі проходять як у першій, так і в другій половині дня, тому кожен може підібрати зручний для себе час. До речі, крім систематичних занять, сюди можна просто прийти зіграти одну партію. Розташований клуб у центрі Ірпеня, на Ярославській, 3. Детальна інформація за тел. (097)745 86 46, (099)312 95 63).

За матеріалами  https://itvua.tv/ та  https://lb.ua/ 

Підпишіться на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!
Найяскравіші та найцікавіші фото Ірпеня у нашому Інстаграм!