Поділитися

Незабаром відкриється весняний сезон, і тисячі  велосипедистів вирушать містом на прогулянки, у справах тощо. І хоч Ірпінь  по праву здобув назву #bike friendly city, культура їзди на велосипеді  – це першочергове завдання для любителів байків   насамперед заради особистої  безпеки.

Щоб їзда на велосипеді була безпечною і приносила задоволення, велосипедистам потрібно дотримуватись основних правил їзди на цьому виді транспорту. Пропонуємо ознайомитись з основними з них.

1. Обладнайте велосипед усіма захисними елементами

Відповідно до Правил дорожнього руху, велосипедист повинен мати катафоти: спереду — білого, по боках (на колесах) — жовтогарячого, позаду — червоного кольору. Крім цього, намагайтеся їздити у шоломі. При падінні він захищає найбільш вразливу частину тіла — голову.

За темної пори доби або за недостатньої видимості на велосипеді має бути встановлений та увімкнений ліхтар і блимавка червоного кольору позаду. Це допомагає усім іншим учасникам руху вчасно помітити велосипедиста. А самому велосипедисту бачити перешкоди на шляху. Також потрібно одягати яскраві велорукавиці та жилет із світловідбивачами — жовтогарячий або зелений кольори. Вони теж допомагають краще розпізнавати велосипедиста уночі.

2. Пересувайтеся велодоріжками

Якщо їх немає, — крайньою правою смугою проїзної частини. Якщо їде група, тоді усі рухаються в один ряд. Це потрібно для того, аби машини, які рухаються з більш високою швидкістю, могли комфортно обганяти та випереджати велогрупи. Не можна їздити проїжджою частино можна особам, які не досягнули 14-річного віку. Це правило не поширюється на дворові, житлові, дачні та інші території, прилеглі до дороги загального користування. Також велосипедистам заборонено їздити зустрічною смугою.

3. Велосипедистам не можна їздити пішохідними переходами

Не дозволено перетинати дорогу і розвертатися на пішохідних переходах. У такому разі необхідно злізти з велосипеда і перейти з ним дорогу, як пішохід. Порівняно з пішоходами, велосипедист може розвинути досить високу швидкість, що становить небезпеку для пішоходів.

За відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у випадку неможливості пересуватися ними велосипедисти можуть використовувати узбіччя.

4. Велосипедистам дозволено перевозити із собою багажі

Це можна робити у тому разі, якщо вони не заважають керувати велосипедом. Також вони не повинні перешкоджати їзді іншим учасникам дорожнього руху. Не можна перевозити: вантаж, більший за 1 м спереду або ззаду та 0,4 м ліворуч чи праворуч. Також, якщо він не перевищує встановлені габарити, але реально заважає керувати велосипедом. Наприклад, мішок із картоплею, гирі, наповнені відра тощо.

5. Тримайтеся міцніше за кермо при доланні нерівної дороги

Якщо на шляху велосипедиста зустрічається проїзд по піску, калюжі, трамвайні або залізничні колії, обов’язково потрібно міцно триматись за кермо. У такі моменти воно найбільше “ходить”, а тому шанси впасти є особливо високі. Якщо можливості просто об’їхати немає, варто злізти із велосипеда та перекотити його через перешкоду.

Найнебезпечніше проїжджати через трамвайні колії. Велосипед може дуже легко заїхати між рейок і тоді запросто втратити керування. Не варто їздити біля них поруч. Якщо ж велосипедисту потрібно їх перетнути, то не потрібно це робити навскіс, а їхати прямо перпендикулярно до них.

6. Уникайте мостів і тунелів при їзді у щільному трафіку

Найбільші труднощі виникають через погане освітлення. Крім цього, такі споруди є “закритими”. У разі небезпеки велосипедист не зможе нікуди звернути, щоб її уникнути. Замість цього варто проїхати відгородженим узбіччям або об’їздом. Однак, якщо їхати тунелем або мостом, потрібно увімкнути усе світло, яке є на велосипеді. Не варто рухатися занадто близько до відбійників. Здалеку велосипедист зливатиметься з ним. Також у щільному трафіку, коли ви стоїте на червоному світлі, намагайтеся проїхати вперед, щоб вас побачили всі водії, які перебувають позаду.

Крім цього, коли велосипедист долає повороти, розвилки й зупинки громадського транспорту, потрібно переконатися, що ніхто не намагається проскочити ліворуч або праворуч від нього. Спершу потрібно оцінити обстановку за 100 м до повороту, розвилки чи зупинки. Другий раз — на відстані, за яку можна знизити швидкість до розвилки чи зупинки.

7. Подавайте попереджувальні сигнали

Їх потрібно показувати перед зупинкою, перестроюванням, поворотом або розворотом. Під час повороту або перестроювання праворуч потрібно витягнути вбік праву руку, ліворуч — ліву. Якщо велосипедист хоче зупинитися, йому потрібно підняти догори будь-яку руку. Подавати сигнал рукою слід завчасно, щоб водії мали змогу його помітити. Припиняти потрібно безпосередньо перед виконанням маневру. При їзді у групі знаки першим подає ведучий, а члени групи їх негайно повторюють. Усе це необхідно робити для того, щоб водій не збив велосипедиста.

Попереджувальні сигнали під час поворотів

8. На велосипедах заборонено перевозити пасажирів

Велосипед є досить хитким транспортом, який розвиває невелику швидкість. Додатковий вантаж робить його ще більш нестійким. Крім цього, це індивідуальний транспортний засіб, який не передбачений для перевезення пасажирів. Відповідно до Правил дорожнього руху, дозволено їздити із дітьми до 7 років. Проте їх перевозять на додатково встановленому сидінні. Їх обладнують надійно закріпленими підніжками.

За матеріалами сайту Gazeta.ua 

Сайт МІСТО ДЛЯ ЖИТТЯ закликає всіх  бути обережними,  уважними та толерантними один до одного!

Підписуйтеся на Telegram-Місто для життя— інформаційний сайт Ірпеня!