Поділитися

Тренування на вулиці зміцнюють імунітет, знімають стрес і сприяють схудненню. А тренуватися у затишному Ірпені на свіжому морозному повітрі серед засніжених сосен удвічі приємніше!

З настанням справжніх холодів і в зв’язку з обмеженнями, пов’язаними з COVID-19, багато хто з нас замислюється: чи варто продовжувати займатися фітнесом на вулиці взимку? Однозначно варто! Тренування на свіжому повітрі можуть бути надзвичайно корисними, причому як у фізичному, так і в моральному плані. Дослідження показують, що вправи в холодну погоду можуть підвищити метаболізм і здатність організму спалювати жир, а будь-яка активність на свіжому повітрі знижує ризик депресії та поповнює нестачу вітаміну D.

Розминка перед тренуванням

Перед початком тренування потрібно розігріти м’язи. Для цього чудово підходять різні вправи на обертання і згинання, а також легкий біг. До речі, розминку можна виконувати і в приміщенні. Приділіть розминці 10-15 хвилин, після цього переходьте до вправ.

Фітнес-тренування на свіжому повітрі

Щоб тренування було максимально ефективним, включіть до ньго силове і кардіонавантаження. Наприклад, можна поєднувати біг і силові вправи. Присідання, випади, віджимання (скажімо, від лавки) і підтягування на снарядах, по 15-20 повторів кожної вправи. На завершення тренування пробіжіть невеличке коло. Все разом займе близько 20 хвилин.

Вправи для спини і преса

Знайдіть низьку опору, перегніться через неї так, щоб ноги були зафіксовані. Напружте м’язи спини, сідниць і преса і піднімайте корпус 15-20 разів.

Вправи для зміцнення ніг

Зробіть крок вперед, глибоко присідаючи. Коліно ноги, що стоїть попереду, – строго над п’яткою. Повторіть вправу 20 разів, потім поміняйте ногу.

Вправи для преса

Зробіть 20 нахилів вперед так, щоб корпус і витягнуті руки утворювали з ногами кут 90 градусів.

Як правильно дихати

Вдихайте тільки носом, видихайте через рот або ніс. Це стосується будь-яких зимових фітнес-тренувань на вулиці. Важливий момент: якщо вам стає важко видихати носом, можливо, варто зменшити навантаження.

Як одягнутися для занять на вулиці взимку

Для будь-яких вуличних занять одягатися потрібно так, щоб в положенні стоячи, коли ви нічого не робите, вам було холодно. Як тільки ви почнете активно рухатися, організм розігріється і вам стане тепло. Не забудьте про шапку і рукавички, а також про захист обличчя від морозу (при низьких температурах).

Майте на увазі: нижня допустима температурна межа – -15 градусів. Якщо стало холодніше, тренування на вулиці краще пропустити.

3 простих способи спалити калорії

Гра в сніжки. За годину веселої гри на вулиці з дітьми можна спалити від 200 ккал.

Катання на санчатах. За годину катання на санчатах, тарілках або надувних «ватрушках» можна втратити близько 450 ккал.

Зліпити сніговика. Роблячи снігові кулі, за годину можна з легкістю позбавитися від 320 ккал.

За матеріалами мережі інтернет